Emipo logo

Český výrobce Emipo je tradiční výrobce školních aktovek

Společnost Emipo vyrábí jak školní aktovky tak i školní batohy. Nabízí se tedy otázka, jaký je mezi nimi rozdíl. Oba výrobky jak školní aktovka (případně školní aktovka batohového typu), tak školní batoh z produkce EMIPO vychází ze stejné základní konstrukce . Hlavní rozdíl je ve zpracování horní části uzavírání obou výrobků, tzv. klopen. Aktovka má tuto část vyztuženou, proto drží pevný oblouk a celkově budí optický dojem, že je vyšší. U batohu je tato část nevyztužena a designově zpracována do formy batohu. Jinak nosné řemeny, ergonomicky tvarovaná záda, plastovérohy a pevný vnitřní korpus jsou stejné.

Důležité také je, aby školní aktovky či batoh měl ortopedické záda a nízkou hmotnost. Drtivá většina Emipo aktovek a batohů do školy se pišní certifikací super ergo (aktovka, batoh neváží více jak 1 kg) a maji ortopedická záda:

Ukázka zadní části školní aktovky a školního batohu od Emipo společnosti Školní aktovka a jeho konstrukce od společnosti Emipo

Výrobce Emipo si také dal velice záležet na tom, aby bylo ve školní aktovce či ve školním batohu dostatek místa. Pro vašeho malého školáka by rozhodně měla být orientace v aktovce nenáročná:

Vnitřek školní aktovky a školního batohu Emipo